"Saçma" Üzerine Saçmalamalar

1.Bir entelektüel kelime : saçma®
entelektüel ile ilgili görsel sonucu
Önüne gelen her şeye cüretkarca saçma demen seni bilir kişi kılmaz; bu benim fikrim desen dahi


2. Bir liberal cümle:  anlamadığım kavrama veya herhangi bir şeye saçma der geçerim.

İlgili resim

Bilmediğimiz ya da yanlış bildiğimiz bir konu hakkında, tüm iyi niyetleriyle bize bir şeyler aktarmaya çalışan insanlara ilk tepkimiz: "söylediğin çok saçma"

3.Eğitim sistemi ?
▶ saçma


İlgili resim

Konu eleştirmek oldu mu, eleştirilecek yerden yere vurulacak, kutsal suya yatırılacak bir çok kimse ya da sistem vardır. Peki eleştirirken hiç çözüm düşünüyor muyuz! Sosyal girişimcilik yanlarımızı biraz daha geliştirebilmeliyiz.

4.Muhafazakarların Yaşam Tarzları ?
▶saçma


İlgili resim
Topluma karşı derin gözükmek için, belkide uçsuz bucaksız gözükmek için sarf ettiğiniz sözleri neden pratik hayatımızda göremiyoruz?

5. Sekülerlerin epistemoloji anlayışı ?
▶saçma


gif ile ilgili görsel sonucu

Her birimiz diğerlerine gel sana hakikati göstereceğim diyoruz. Başkalarının hayatlarına bu derece müdahale etmemizin sebebi, kendi hayatımızla ilgili olan bir problemden mi kaynaklanıyor acaba

6.Yeni fikirler üretmemek ?
▶saçma

yeni fikirler ile ilgili görsel sonucu

Yeni fikirler üretme gereksinimi olduğunu belirtip, kendi beynimizden çıkmayan fikirlere karşı izlediğimiz manipülatif yol, yol değildir.


7.Kitaplar, filmler ?
▶ saçma

kitaplar ile ilgili görsel sonucu

Henüz kitabın ön sözünü bitirmeden, ya da kapağına bakarak bir fikir sahibi olmak çok tehlikeli 8.Doğanin verdiği eğilimlerden utanmamak ve hayatni böyle sürdürmek
▶ saçma


eğilimler ile ilgili görsel sonucu

Fikirde ve yaşam tarzında aslan payı bizdedir demek hoş değil. 


9.Hayvanların da duyguları vardır.
▶ saçma
duygusal hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

Nasırlaşan bazı duyguları törpülemek gerekiyorSahtekarlar ya da kendini bilmezler ya da kendini bilmeyip de bilmediğini dahi bilmeyenler daha doğrusu yalanlar ve yalancılar belkide zekalarını kontrol edemeyenler veya çırak-usta ilişkisinin böyle olduğunu savunanlar veya kendi doğrularının parmak ısırtacak cinsten olduğunu pervasızca  savunan; cüretkarlar tarikatına üye bu vatandaşlar,
doğru sözcüğünün ve hakikatin namusuna göz koymuşsa işte o zaman vay halimize ama bizler bunu fark edemiyorsak işte o zaman vay halimize..

gif ile ilgili görsel sonucu                       BurhanOS

Paylaş:

Benzer Konular

Önceki Konu
Sonraki Yazı »