Nihal Atsız'ın oğluna, faşistlere rahmet okutan mektubu !

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki milliyetçilik karşı tarafı yok etmek, yolda senden olmayanı gördüğünde kılıç kuşanman değildir, yani öyle olmamalı. Dünya üzerinde kadir-i mutlak olan Tanrının bile tek bir tanımı yoktur. Her topluluk ve her elçi kendi düşünce sistemi içinde anlamaya ve anlatmaya çalışmıştır.Her birimiz bu kadar faklı iken tek tip insan oluşturmaya çalışmanın bizlere nedenli yaraşır, düşünmek gerekir. Kimsi kuş olur uçar, kimisi ırmak olur taşar, kimisi çocuk olur sokaklarda oynar, kimisi de Dünya üzerinde bir garip yolcudur.Yağmur oğlum! 

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol. 


nihal atsız wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

İlgili resim

 
Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır. 

nihal atsız wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. 
kardeşlik ile ilgili görsel sonucu

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, lezgiler, gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır. 
bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. 


kardeşlik ile ilgili görsel sonucu

Tanrı yardımcın olsun! 


Neticede Tanrı hepimizin yardımcısı olsun; hepimiz sevgiye, merhamete ve şefkate ihtiyacı var!
Düşman psikolojisiyle yaşayıp kimseye selam vermemektense, fırka fırka ayrılmaktansa bir çift gülen göz daha insancıldır.
Paylaş:

Benzer Konular

Önceki Konu
Sonraki Yazı »