SEO-3 (Terimler)

Terimler

Broken Link: Hatalı açılan veya açılamayan link olarak belirtilir. Değişen link yapılarından dolayı eski linklere Broken Link adı verilir ve SEO'yu olumsuz etkiler.

Meta Tag: Site hakkında temel bilgilendirici bilgileri veren etiketlerdir. Anahtar kelimeler, yazarlar ve yazılımı gibi metalar seo'yu etkilemektedir. Doğru kullanmak gereklidir.

Decription Meta Tag: Sitenizin konusu ve neler içerdiği hakkında açıklama yaptığınız kısımdır. Anahtar kelimeler kullanarak en kısa ve yalın olarak anlatılmalıdır. 260 karakteri aşmamalıdır.

Keywords Meta Tag: Hedef kelimelerin belirlenmesini ifade eder. Hedef kelimeler site içeriği ile alakadar olmalıdır. Tabi bu etiketlerin kötüye kullanımı sebebiyle SEO'ya olan etkisi çok azdır artık. Doğrudan bir etkisi yoktur.

Keywords: Anahtar kelimelerdir. Web siteniz ne hakkında ise anahtar kelimeler ona göre belirlenmelidir.
seo ile ilgili görsel sonucu

Keywword Denstiy: Anahtar kelimelerin ne yoğunlukla kullanıldığını ifade etmektedir. Sayfa başlarında daha ağırlıklı olmak üzere %25, içerikte ise %5 civarında olmalıdır.

Filtre: Bir Google cezası olarak bilinir, etik kurallara uymayan siteleri tespit edip o siteleri arka plana atmayı belirtir.

Sandbox: Google ceza türünün en büyüğüdür. Dürüstlüğe önem verir Google.

İndex: Arama motorlarında sitenizin dizinlerinin yüklenmesini belirtir.

seo ile ilgili görsel sonucu

Google Dalgalanması:  Ya da Google Dans olarak da ifade edilir. Gelen gücellemeler ile beraber web sitelerin sıralamasının değişmesidir.

Link Değişimi: Başka bir siteyle karşılıklı olarak link paylaşmayı belirtir. Bu Seo için olumludur ancak Google tarafından fark edilme ihtimali vardır. Bundan kurtulmak için çapraz link paylaşımı yapmak mantıklı bir davranıştır.

Alt Tag: Arama motorları resimleri göremez ve ilişkilendiremez. Bundan dolayı resimleri açıklayıcı tagler kullanmalıyız. Bu Seo'ya etki etmektedir.

Hidden Text: Metinler içine yoğun miktarda anahtar kelime yerleştirmektir. Bu fark edilirse cezalandırılabilirsiniz.
Paylaş:

Benzer Konular

Önceki Konu
Sonraki Yazı »